Спогади про канікули 2013

Вже відспівав свою закличну пісеньку шкільний перший дзвоник. Повним ходом іде навчально-виховний процес у школі. А передувало йому цікаве подіями, зігріте променями сонця, скупане пахощами квітів літо. Давайте ще раз заглянемо у літо 2013 року!

“Здрастуй, літо кольорове!” – таким був девіз першого дня роботи пришкільного оздоровчого табору “Родина”. Кожен загін випустив стінгазети, творчо підійшовши до даного завдання. Подивіться, якими вони вийшли!

Запам’яталось життя у таборі цікавими і змістовними заходами. Їх організовували і проводили заступник директора з виховної роботи Брантюк М.Г., педагог-організатор Щипан С.О., вихователі, вчителі. У день здоров’я “Козацькому роду нема переводу” у таборі проходив лицарський турнір та гра “Веселі старти”. У день казки “Я не чарівник, я тільки вчуся” проходив конкурс “Природа і фантазія”. Подивіться на ці творіння дитячої фантазії.

День екології пройшов під девізом “Наше покоління – за чисте довкілля!” Своє бачення збереження навколишнього середовища учні відобразили у малюнках на асфальті.

У день несподіванок “Невже це можливо?..” у таборі пройшло дуже цікаве свято “Я + зірка школи-інтернату” та інтелектуальна гра “Брейн-ринг”.

У день туриста “Стежками рідної країни” вихованці табору під керівництвом наставників здійснили  екскурсії до парку, лісу. Під час їх проведення вчились помічати красу навколо себе. У час літніх канікул, як і кожного року, на екскурсію до шкільної кімнати-музею народознавства “Спадщина”  (керівник музею Бурега О.С.) прибула група із Микулинецького центру туризму і дитячої творчості.

 

У день духовності “Ми є українці – і в тім наша слава”  вихованці та педагоги табору відвідали Зарваницю, взяли участь у прощі, організованій для дітей інтернатних закладів області. Прохання до Зарваницької Матері Божої від нашої школи озвучував учень 9 класу Голіят Іван, а духовну пісню “Марія” подарувала присутнім випускниця школи, чудова солістка Куліковська Надія.

День культури поведінки “Прошу, пані”  був також насичений несподіванками. Працювала “скринька приємностей”, з якої кожен вихованець табору виймав аркуш паперу, на якому було вказане прізвище, ім’я, по батькові працівника школи-інтернату (не лише педагогічного). Дитина повинна була сказати щось приємне цьому дорослому, подякувати за роботу тощо. Це, звичайно, зобов’язувало і дорослих сказати щось хороше у відповідь.

Панянки від кожного загону взяли участь у конкурсі, на який вони прийшли у костюмах, котрі спільно виготовляли.

Одним із найцікавіших є останній день у таборі. Традиційно він називається “королівським”.

На ранковій лінійці глашатай доводить до відома присутніх королівський указ, у якому говориться про усі заходи дня.

Кухарі готують королівський обід. Під час прийому їжі в їдальні ніхто не розмовляє. На колонах висять попередження: “Тихо: іде королівський обід!”  Обмін люб’язностями проходить лише за допомогою міміки і жестів або з використанням табличок: “Смачного!”, “Дякую!” , “Дуже смачно!” тощо.

Після обіду починається королівський бал, на який прибувають вірнопіддані із різних королівств, щоб привітати Короля, Королеву та новонароджену Королівну. Усі гості дарують щось для “маленької донечки”, виконують пісні, танці, інсценівки. Цікавими для усіх  є імена осіб королівського роду. Наприклад, король Дроздоворот, королева Дроздиха і їхня донечка Дроздулька. Або: король Снаряд, королева Міна, їх донечка Вибухівка. Це завжди викликає посмішки в усіх присутніх. У кінці балу Король нагороджує своїх вірнопідданих пам’ятними “медалями” (члени управи визначають найактивніших учасників життя у таборі) . Варто відмітити, що кількість активістів щороку збільшується. Після спільного фото із королівською родиною усіх чекає ватра, королівські “шашлики”, печена картопля.

Влітку учні школи відпочивали також у літньому оздоровчому таборі в Судобичах Рівненської області, куди путівки виділяє МФ “Братерство без кордонів”. Даний фонд займається доброчинною діяльністю. Ми щиро вдячні усім благодійникам за ту велику допомогу і підтримку, яку вони надають нашому закладу.

Діти завжди приїжджають із позитивними враженнями від перебування в таборі.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *